Obchodní podmínky

platné od 1. sprna 2017

Všechny mnou pořízené fotografie jsou předmětem autorského práva a mým majetkem. Je zakázáno fotografie jakkoli upravovat pomocí barevných filtrů a používat je bez mého svolení ke komerčním účelům.


1. Objednání na focení

Na focení se objednávejte e-mailem nebo přes můj facebookový profil. Pokud upřednostňujete telefonický kontakt, prosím pošlete mi SMS zprávu, zavolám vám zpět.

Domluvením termínu focení zároveň potvrzujete, že jste se seznámili s těmito obchodními podmínkami, znáte moji práci a berete na vědomí, že styl, kterým fotím a upravuji své fotografie
je součástí mého osobního uměleckého vyjádření.

Objednací doba je závislá na mé aktuální vytíženosti. Myslete na to prosím při domlouvání termínu především u těhotenských focení, nerada vás z kapacitních důvodů odmítám. Vždy mi ale napište a pokud to půjde, domluvíme se.

Při exteriérovém focení se v případě špatného počasí termín posouvá na nejbližší možný termín, vše vždy záleží na osobní dohodě.

2. Cena

Cena zafocení je závislá vždy dle typu balíčku, o který máte zájem a najdete ji v CENÍKU.
Dle aktuální situace mohu vypsat tématické focení (jarní, vánoční, podzimní atd.), které má předem stanovenou cenu a množství upravených fotek, které dostanete.

3. Platba

Cena za vybraný balíček je splatná do pěti dnů po focení, dle vystavené faktury. Po
obdržení peněz na můj účet Vám zašlu náhledy z focení. V případě, že si vyberete fotografie nad rámec balíčku, vystavím Vám druhou fakturu na doplatek.


 4. Termín focení, zmeškané focení

S ohledem na to, že mám často více zakázek v jeden den, prosím choďte na focení včas.
Ideální je dorazit 5 minut před začátkem focení, kdy předchozí klienti často již odcházejí a je tedy dost času se vystřídat. Pokud dorazíte pozdě, obíráte se o svůj čas, který na focení máme, často není v mých silách dobu focení prodloužit.
Pokud již dopředu víte, že se z jakéhokoli důvodu na focení nemůžete dostavit, prosím dejte mi vědět. Hlavně v letních měsících mám mnoho klientů, kteří čekají, až se nějaký termín uvolní a my se můžeme domluvit na náhradní termín.

5. Zaslání náhledů a zpracování zakázky

Většinou nejpozději do 5 pracovních dnů od focení obdržíte odkaz na online galerii s náhledy,
ze kterých si vyberete fotografie, které potom upravím a nahraji do internetové galerie. Náhledy však posílám až po připsání částky za focení na můj účet.
Prosím mějte na paměti, že RAW formát (digitální negativy) uchovávám pouze 3 měsíce od focení, proto se snažte výběr fotografií učinit do tohoto termínu. Poté jsem nucena z kapacitních důvodů všechna data smazat. Pokud se tedy předem nedomluvíme na prodloužení termínu výběru fotografií, budou RAW formáty smazány bez nároku na vrácení honoráře za focení.

Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. není dovoleno bez mého souhlasu upravovat, zveřejňovat či jinak šířit náhledy, které jsou určeny pouze k výběru.

Doba dodání upravených fotografií bývá zpravidla 2 - 3 týdny po zaslání vašeho výběru fotografií, nebo po připsání doplatku za fotografie navíc na můj účet.
Často mám fotografie hotové dříve, ale doba vyhotovení zakázky se liší dle mé aktuální vytíženosti. Většinou budete vždy poté, co od vás výběr obdržím, upozorněni na přibližnou dobu vyhotovení kompletní zakázky.

Upravené fotografie obdržíte v barevné i černobílé variantě ke stažení v online galerii ve formátu JPEG v plné velikosti pro tisk. Pokud budete mít zájem, lze vypálit fotografie také na CD/DVD.

Zároveň máte možnost nechat si fotografie také profesionálně vyvolat a zajistit tak pravost a stálost barev.

6. Úpravy fotografií, nadstandardní retuše

Všechny fotografie, které ode mě obdržíte, jsou upravené. Konkrétně se jedná o
ořez, jas, kontrast, barevné tónování a odstranění drobných kosmetických vad jako je akné, drobné odlesky pleti, škrábance nebo modřiny.
Zjemnění vrásek (ne jejich odstranění), zesvětlení zubů, retuš "faldíků", ramínek od podprsenky nebo dětských tetování již spadá do kategorie nadstandardních retuší, za které si účtuji cenu 50,-Kč za každou takto retušovanou fotografii navíc k ceně základní. Pokud budete na fotografiích požadovat složitější retuš, prosím upozorněte mě na to u každé takové fotografie zvlášť, abychom se mohli domluvit, o jak složitou retuš se bude jednat.

Neupravené fotografie za žádných okolností neposkytuji, proto mě o to prosím ani nežádejte.

7. Archivace RAW formátu a hotových fotografií

Digitální negativy (RAW formát) uchovávám do zpracování zakázky, nejdéle však 3 měsíce od
fotografování. Po zpracování zakázky uchovávám pouze upravené fotografie ve formátu JPEG a to po dobu maximálně pěti let od focení (v závislosti na kapacitě úložiště).

8. Poskytování neupravených fotografií

Jak je již uvedeno v bodu 6, neupravené fotografie za žádných okolností neposkytuji a
zveřejňování neupravených náhledů bez mého souhlasu je v rozporu s autorským zákonem.

9. Další informace

V průběhu focení je bez mého svolení zakázáno pořizovat fotografie nebo video záznam
vlastním přístrojem.


Děkuji za pochopení a těším se na focení s Vámi.

© 2021 Mgr. Jaroslava Vichrová - fotografka
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!