Informace před focením

Pokud počasí a venkovní teplota dovolí, fotím hlavně v exteriéru. V přírodě je větší možnost pro kreativitu a i Vašim dětem se venku určitě bude líbit více, než v umělém prostředí ateliéru.

Focení dětí, rodin a těhulek trvá maximálně 60 minut, newborn focení cca 3 hodiny.  


Focení dětí a rodinné focení - kdy fotit miminka?

Vhodným věkem pro newborn focení v košících je 3 - 14 dní od narození miminka. Poté se již prodlužují intervaly mezi denním spánkem miminka a je tedy problém ho uspat a polohovat.
Pro stále populárnější newborn lifestyle focení je na druhou stranu jedno, jak staré miminko je, fotit se dá v podstatě kdykoli. Pokud tedy chcete pěkné fotky přímo z Vašeho domova, ráda se s Vámi domluvím a můžeme fotit přímo ve Vašem obýváku či ložnici.

Jestli chcete fotky staršího miminka, je dobré počkat minimálně do 3 měsíců věku Vašeho dítěte. Nejkrásnější věk na focení však nastává až kolem 6 měsíců, kdy miminku již nedělá žádný problém pasení koníčků a směje se, když na něj rodiče volají. Druhé krásné miminkovské období je kolem 10 měsíců, kdy děťátko již samo krásně sedí, ale ještě nikam neutíká.

Od prvních do třetích narozenin bývá s batolaty těžká domluva a určitě je lepší s nimi vyrazit fotit
ven, kde mají možnost zkoumat okolí a foťák je vlastně nijak neomezuje. Myslete na to tedy prosím při volbě termínu focení.

Nakonec nastává hlavně pro maminky jedna zásadní otázka - jak barevně sladit celou rodinu? Níže najdete několik tipů a rozhodně mohu všem doporučit prozkoumání mé nástěnky na Pinterest a načerpat tam inspiraci.


Jaký je ideální čas pro těhotenské fotografie?

Z vlastní zkušenosti je nejlepší období mezi 30. - 36. týdnem, kdy je bříško již pěkně vidět, ale nastávající maminka ještě není moc unavená. Každá maminka je ale jiná, proto je ideální domluvit se vždy individuálně se mnou.

Pokud máte zájem po porodu nafotit i newborn fotografie Vašeho miminka, zamlouvejte si prosím termín na newborn focení zároveň při domlouvání focení těhotenského bříška.

Níže najdete ještě několik tipů na to, jak se na těhotenské focení obléci. 


Co si tedy na focení obléct na sebe?

Týden před focením mi od Vás často chodí prosby o radu, co si vzít na sebe, aby celá rodina hezky ladila. Tyto otázky skutečně nejsou od věci, protože oblečení má velký
vliv na výsledek celého focení.

Volte raději jednobarevné oblečení bez potisků a obrázků. Mužům sluší jednoduchá trička nebo košile, ženy by neměly zapomínat přibalit sukni nebo šaty. Jako maminka tvrdohlavé dcery vím, jak je těžké děti přesvědčit, že na focení by si neměly brát tričko s jejich oblíbeným pohádkovým hrdinou. Proto je dobré mít s sebou dvě až tři varianty oblečení, z nichž aspoň jedna bude bez potisku. :-) S počtem variant to však nepřehánějte, na focení máme stanovený čas, často mám více klientů za sebou, tak abychom nestrávili více času převlékáním, než focením :-)

Tipy barevných kombinací na těhotenské a rodinné focení

zdroj fotografií: Pinterest

© 2021 Mgr. Jaroslava Vichrová - fotografka
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!